Logo Alliance Française

Alliance Française w Lublinie ma bogatą bibliotekę otwartą zarówno dla swoich Słuchaczy, jak i dla wszystkich osób interesujących się Francją, jej literaturą i życiem codziennym. Kolekcja AF liczy ponad trzy tysiące książek, 150 CD z piosenką francuską i DVD z filmami. Na miejscu można poczytać gazety, poszperać w Internecie, obejrzeć film, posłuchać muzyki lub pouczyć się języka francuskiego z podręczników dostępnych w Bibliotece.

Godziny otwarcia Biblioteki

Poniedziałek 9:00-17:00

Wtorek 9:00-17:00

Środa 10:10-18:00

Czwartek 9:00-17:00

Piątek 9:00-17:00

DZIĘKI UPRZEJMOŚCI INSTYTUTU FRANCUSKIEGO W WARSZAWIE, KATALOG LUBELSKIEJ MEDIATEKI ALLIANCE FRANÇAISE JEST DOSTĘPNY W INTERNECIE: 

https://mediatheques.institutfrancais.pl/index.php?lvl=section_see&location=8&id=1

https://mediatheques.institutfrancais.pl/index.php?lvl=cmspage&pageid=6&id_rubrique=22

Regulamin

Prawa i obowiązki Czytelników:

Roczny abonament zapisu do Biblioteki kosztuje 20 zł, a dla naszych Słuchaczy (Uczniów AF Lublin) 12 zł, po tym okresie Czytelnik może przedłużyć swój akces lub zrobić sobie przerwę i wznowić zapis po pewnym okresie.

Książki wypożyczamy na okres 1 miesiąca, po tym okresie możemy przedłużyć wypożyczone pozycje na okres kolejnych dwóch tygodni (prolongujemy do dwóch razy). Jednorazowo wypożyczamy 4 książki i 4 czasopisma. W miesiącu sierpniu, podczas przerwy wakacyjnej, książki mogą zostać oddane we wrześniu i nie zostaje naliczona kara. System biblioteczny nalicza karę w wysokości 0,20 zł (od każdej wypożyczonej pozycji książkowej) za każdy kolejny dzień po terminie zwrotu.

Oferta dostępnych tytułów prasowych i książek

 Kolekcja AF liczy ponad trzy tysiące książek, prasę francuską, 150 CD z piosenką francuską i DVD z filmami.

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami