Logo Alliance Française

Od 2 do 21 czerwca 2021 roku zapraszamy do Galerii Alliance Française w Lublinie do obejrzenia wystawy pt. “France eMotion”.

Objazdowa wystawa France eMotion to animowana podróż, zorganizowana przez francuską agencję Atout France we współpracy z Instytutem Francuskim w Paryżu. To projekt artystyczny łączący prace młodych fotografów z różnych krajów, nowe technologie i francuskie obiekty kultury. Trzydzieści pięć niezwykłych dzieł w formie dyptyków ożywa dzięki rzeczywistości rozszerzonej, a celem wystawy jest rozbudzenie u widzów z całego świata ciekawości i ochoty na (ponowne) odkrycie bogactwa francuskiego dziedzictwa kulturowego.
Każdy z czworga fotografów zaproszonych do projektu France eMotion – Benińczyk Ishola Akpo, Brazylijczyk Edu Monteiro, Amerykanin David Schalliol i Hiszpanka Lourdes Segade – latem 2017 r. przemierzył część Francji, by sfotografować 35 obiektów kultury.
Pragnąc tchnąć życie w ich kadry, francuscy artyści Julie Stephen Chheng i Thomas Pons stworzyli animowaną postać, która przemieszcza się po fotografiach i na nich przeobraża. Można jej towarzyszyć korzystając z bezpłatnej, łatwej w użyciu i ogólnodostępnej aplikacji mobilnej do rzeczywistości rozszerzonej.
France eMotion – animowana podróż, jest więc niezwykłym doświadczeniem artystycznym łączącym fotografię i animację cyfrową, które zabiera widzów w zaskakującą podróż i zachęca ich do odkrycia (niekiedy na nowo) wspaniałego bogactwa francuskiego dziedzictwa kulturowego.
Komisarzem wystawy jest pani Muriel Enjalran, dyrektor Centre Régional de la Photographie Nord Pas-de-Calais.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00.

Miejsce:

Alliance Française

ul.Cicha 10/U5

20-078 Lublin

Zapraszamy!

Soyez informés des actualités de l’Alliance