Logo Alliance Française

O 14 stycznia do 14 lutego 2022 r. miłośnicy kina z całego świata będą mieli dostęp do filmów prezentowanych podczas 12. edycji pierwszego internetowego festiwalu  francuskojęzycznego kina.

W konkursie bierze udział dziesięć filmów krótkometrażowych oraz dziesięć filmów długometrażowych, w tym dwa filmy belgijskie, jeden długometrażowy i jeden krótkometrażowy. Internauci mogą je oceniać oraz komentować na stronie festiwalu. W selekcji znajdują się, poza konkursem, dwa filmy szwajcarskie, dwa filmy kanadyjskie, jeden długometrażowy oraz jeden krótkometrażowy. Jest też sekcja młodej publiczności, sekcja rzeczywistości wirtualnej i filmy stanowiące dziedzictwo narodowe.

Gdzie można oglądać filmy?

Online:

Na platformie myFrenchFilmFestival.com na całym świecie. Festiwal jest również dostępny na blisko 70. innych platformach partnerskich (w zależności od terytorium), w tym na aplikacji Apple TVGoogle Play, Amazon Prime Video czy też MUBI.

W kinach: 

Podczas trwania festiwalu będą organizowane seanse filmów festiwalowych w pobliskich kinach. Informacji o tym, gdzie i kiedy się one odbędą będą udzielać lokalne placówki Alliance Française lub Instytutu Francuskiego.

Laureaci

Na zakończenie festiwalu zostanie przyznanych pięć nagród:

 

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami